diy zrób to sam

Jak zrobić drapak dla kota z kwietnika?

Jeśli zaglądacie na mój instagramowy profil @malunkizulki, to wiecie, że nasza rodzinka powiększyła się o małego kota. Został znaleziony ledwo żywy w „szczerym polu”. Przygarnęła go osoba, która akurat miała alergię na sierść kotów. Od słowa do słowa i trafił do nas.

Szybko okazał się bardzo żywiołowy, więc zaczęłam szukać zabawek dla niego. Ceny drapaków oczywiście mi się nie spodobały… Też tak czasem macie, że jak zobaczycie metkę, to myślicie „już nie takie piękne”?

Na szczęście nasz kot trafił do rodziny kombinatorów! Znalazłam na olx kwietnik idealny do zrobienia drapaka. U kogoś się kurzył, a nam się przydał, więc przy okazji niepotrzebna rzecz zyskała drugie życie. 

Kwietnik stojący podwójny z płyty

Możecie ten poradnik wykorzystać na wiele sposobów, jest uniwersalny. Posłuży osobom, które chcą tylko wykończyć drapak, a mają już złączone jego elementy. O tym, jak zrobić drapak od podstaw, możecie przeczytać u Kasi w poście „Jak zrobić drapak dla kota z papierowej tuby?”.
Przyda się też, kiedy chcemy po prostu zmienić wygląd drapaka, odświeżyć go. A więc do rzeczy:

Co jest potrzebne do zrobienia drapaka z kwietnika?

  • Kwietnik lub inny przedmiot, który nada się na drapak.
  • Materiał, najlepiej miękki.
  • Młotek i bardzo małe gwoździe lub pinezki. Zamiast tego można użyć zszywek i pistoletu na nie.
  • Sznurek (u mnie jutowy).
  • Mocny klej… i tu zaczynają się schody, bo można trafić na takie do przysłowiowych czterech liter. Mi najlepiej pracowało się z klejem butaprenowym marki Dragon.
  • Odtłuszczacz, np. płyn do mycia naczyń. Z tych, które sprawdzałam, najlepsze były Fairy i Ludwik.

Sznurek jutowy, tatuaż róża na ręce

Jak zrobić drapak dla kota?

  • Zaczęłam od usunięcia z przedmiotu niepotrzebnych do drapaka części. Po tym naprawiłam drobne uszkodzenia, przez które kwietnik się chwiał.
  • Umyłam całość wodą z płynem do mycia naczyń i zaczekałam, aż wyschnie. Dzięki temu klej miał szansę lepiej złączyć elementy.
  • Do rurek przykleiłam sznurek jutowy. Zaczynałam kleić od dołu i naokoło coraz wyżej. Chwilę uciskałam sznurek. Na górze jednej rurki zostawiłam kawałek sznurka jutowego luźno, aby kot miał dodatkową atrakcję.

Sznurek jutowy
  • Do kół przymocowałam dwa materiały, które miałam pod ręką. Spód to ciemna sztuczna skóra z owatą. Na wierzchu jest biała, mięciutka tkanina. Ten krok rozpoczęłam wycięciem odpowiedniego kształtu z przygotowanych materiałów. Następnie przymocowałam je za pomocą młotka i mini gwoździ. Najłatwiej jest robić to na płasko, jak na zdjęciach poniżej.

Jak zrobić drapak dla kota
Jak zrobić drapak dla kota
Jak zrobić drapak dla kota
Jak zrobić drapak dla kota
Jak zrobić drapak dla kota

Czym bawią się Wasze zwierzaki? Czy mają swój specjalny kąt w domu?

Kot domowy siedzi na drapaku diy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.